Z pewnością większość z Was odwiedziny Wysp Brytyjskich rozpocznie od zwiedzenia stolicy i siedziby rodziny królewskiej – Londynu. Słusznie!

Londyn jest wypchany atrakcjami i miejscami, które koniecznie trzeba zobaczyć. Wybranie 5 z nich jest nie lada wyzwaniem, ale spróbujmy! Przed Wami lista pięciu chyba najbardziej oczywistych architektonicznych symboli miasta.

Numer 5: Buckingham Palace.

Buckingham Palace to jeden z najważniejszych symboli Wielkiej Brytanii. Znajduje się tu ponad 600 komnat, 200 sypialni i 70 łazienek. Trudno się zatem dziwić, że jest to największy pałac królewski na świecie. To tu ściągają tłumy turystów, by zobaczyć uroczystą zmianę warty.

Numer 4: Katedra św. Pawła

Olbrzymia, monumentalna, piękna. 111 metrów wysokości, a na szczycie górująca nad okolicą kopuła o średnicy 50 metrów! Tutaj pochowano m.in. Winstona Churchilla i Margaret Thatcher, tutaj odbył się ślub księcia Walii Karola i Lady Diany.

Numer 3: London Eye

London Eye to najlepszy sposób, by rzucić okiem na Londyn – jest na to wystarczająco dużo czasu, bo w klimatyzowanej kapsule spędza się 30 minut. Koło ma wysokość 135 metrów, więc możecie spodziewać się imponujących widoków!

Numer 2: Tower Bridge

Piękny o każdej porze dnia i roku! Ten najsłynniejszy chyba most zwodzony powstał pięć lat po Wieży Eiffla. Dwie wieże mostu połączone są na górze kładkami dla pieszych – można tu przespacerować się po szklanej podłodze zawieszonej ponad 30 metrów nad powierzchnią jezdni!

Numer 1: Big Ben

Choć zdarzało mu się zatrzymać lub spóźniać, tak jak w Noc Sylwestrową 1962 roku, gdy obfite opady śniegu opóźniły zegar o 10 minut, to tak naprawdę w swojej niemal 160-letniej historii jego mechanizm uległ jednej awarii w 1976 roku. Ten symbol miasta jest obecnie remontowany – otoczony rusztowaniem na całej wysokości, czeka, by powrócić jeszcze piękniejszym.

 

To jest nasza piątka. Obiecujemy, że do Londynu jeszcze wrócimy i pokażemy Wam znacznie więcej!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *